Spis treści

  1. Piękna i nawilżona skóra twarzy – jak dbać o nią latem?
  2. Kroki pielęgnacyjne prosto z salonu kosmetycznego
  3. Delikatne, a skuteczne – oczyszczanie wodorowe w Białymstoku
  4. Odświeżające zabiegi na twarz – chwila letniego relaksu

Piękna i nawilżona skóra twarzy – jak dbać o nią latem?

11/07/2023

O skórę warto dbać przez cały rok, jednak latem wymaga ona szczególnego traktowania. Przede wszystkim nie należy zapominać o regularnym oczyszczaniu twarzy – tego skóra potrzebuje codziennie! I o ile zimą może się zdarzyć, że zapomnimy o kremie z filtrem przeciwsłonecznym, tak gdy żar leje się z nieba, warto stosować go regularnie i mieć go przy sobie w torebce – oczywiście do reaplikowania przynajmniej co dwie godziny. Letnie popołudnia na plaży i wieczory ze znajomymi to w końcu mile spędzone chwile i w każdej sytuacji chcemy, by nasza skóra prezentowała się równie dobrze, co my sami!

Kroki pielęgnacyjne prosto z salonu kosmetycznego

Skóra po zimie często wygląda na poszarzałą i zmęczoną, głównie za sprawą warunków atmosferycznych w naszej strefie klimatycznej o tej porze roku, a także ogrzewania w domu czy w miejscu pracy. Często też mamy mniejszą motywację, aby dbać o swoją skórę twarzy przez krótsze dni i zimne wieczory, które chętniej spędza się pod kocem. Aby zminimalizować skutki zaniedbań, warto udać się do naszego salonu kosmetycznego, gdzie wyspecjalizowana kadra profesjonalnie zajmie się wszystkim i przygotuje każdą, nawet najbardziej wymagającą skórę na letnie promienie słońca.

Oprócz chwili relaksu w salonie warto również zadbać o codzienne pielęgnowanie twarzy. Delikatne, ale regularne, oczyszczanie każdego ranka i demakijaż wieczorem to klucz do zdrowej skóry. Tonizacja to kolejny krok – latem sprawdzą się świetnie hydrolaty, które mają za zadanie nawilżyć skórę oraz delikatnie ją złagodzić, na przykład po zbyt długiej ekspozycji na słońcu. Takie produkty zawierają często pantenol i aloes, które są remedium na zaczerwienienia. Należy również zwrócić uwagę na peelingi – usuwanie martwego naskórka to także ważny krok dla zdrowej skóry. Za sprawą delikatnego złuszczenia powierzchnia skóry będzie wyrównana, a opalenizna wyraźnie ładniejsza. Dla odpowiedniego nawilżenia, oprócz porannego stosowania filtrów przeciwsłonecznych, warto używać kremów odbudowujące barierę hydrolipidową, którą może naruszyć częstszy kontakt ze słoną wodą morską, piaskiem oraz nadmorskim wiatrem. W tym przypadku świetnie sprawdzą się ceramidy, jak i kojący aloes, miód czy alantoina. Skóra będzie gładka i promienna. Zachęcamy do skorzystania z porad naszych konsultantek, które nie tylko wykonają odpowiedni zabieg, ale i dobiorą produkty dostosowane nawet do najbardziej wymagającej skóry.

Delikatne, a skuteczne – oczyszczanie wodorowe w Białymstoku

Demakijaż i codzienne mycie twarzy to kluczowy element każdej dobrej pielęgnacji. Nasz salon oferuje nieinwazyjny zabieg oczyszczania wodorowego. Jest on oparty na nowoczesnych technologiach – to skuteczna i bezpieczna metoda, jeśli borykamy się z zanieczyszczoną i odwodnioną skórą oraz gdy mamy problem z rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Po tym zabiegu skóra odzyska swój promienny wygląd – będzie dogłębnie oczyszczona, a jej koloryt zostanie wyrównany. Efekty są zauważalne już po pierwszej wizycie! Zabieg polega na wprowadzeniu mikroskopijnych cząsteczek wodoru w głębsze warstwy skóry. Dzieje się to z pomocą strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu wolne rodniki są przekształcane w cząsteczki H2O. Dodatkowo wysyłane przez urządzenie impulsy elektryczne powodują zmiany w błonach komórkowych i tworzą mikrokanaliki umożliwiające przenikanie substancji aktywnych do skóry właściwej.

Przed sezonem letnim warto zadbać o kondycję swojej skóry i polepszyć dzięki temu również swoje samopoczucie.

Odświeżające zabiegi na twarz – chwila letniego relaksu

Medycyna estetyczna ciągle się rozwija. W naszym salonie w Białymstoku oferujemy zabiegi, które sprawią, że skóra naszych klientek i klientów będzie odżywiona, a także odpowiednio przygotowana na lato. Odświeżający koktajl stosowany w mezoterapii bezigłowej dostarczony jest dzięki działaniu fal elektromagnetycznych. Poprzez impulsy generowane do głębszych warstw skóry, wprowadzane są preparaty, które ułatwiają regenerację skóry. To całkowicie bezbolesny zabieg, po którym można udać się bezpośrednio na plażę i cieszyć się promienną skórą. Na lato przydatny może okazać się także też zabieg dotleniający skórę – Oxygeneo. To idealne połączenie wakacyjnego odświeżenia i dogłębnej regeneracji, która jest tak potrzeba w upalne dni. W wersji Balance łączone są aż trzy działania pielęgnacyjne – złuszczanie, dogłębne wchłanianie składników aktywnych oraz naturalne dotleniane komórek skóry.

Poprawa kondycji skóry to także lepsze samopoczucie. Zadbaj o siebie już dziś w naszym białostockim gabinecie. Gwarantujemy błogi relaks i pełne zadowolenie z wykonanych zabiegów przez nasze specjalistki. Wyjdź z salonu z szerokim uśmiechem na wypielęgnowanej twarzy i ciesz się latem!

CZYTAJ WIĘCEJ