Spis treści

  1. Modelowanie sylwetki w salonie – jak wygląda i dlaczego warto?
  2. Do kogo kierowane są zabiegi na ciało?
  3. Wywiad, czyli jak dobrze dobrać usługę kosmetologiczną?
  4. Najbardziej popularne zabiegi modelujące i ich zalety
  5. Fale radiowe — efektywne zabiegi wyszczuplające na różne partie ciała
  6. Fala uderzeniowa jako sposób na zmniejszenie zmarszczek, rozstępów i obrzęków

Modelowanie sylwetki w salonie – jak wygląda i dlaczego warto?

09/10/2023

Idealne ciało to marzenie każdej kobiety. Jędrna, dobrze nawilżona skóra, czy odpowiednie proporcje sylwetki, dodają seksapilu oraz pewności siebie, sprawiają, że czuje się ona piękna, zmysłowa i silna. Jak to osiągnąć bez rygorystycznej diety lub morderczych treningów, które nierzadko nie przynoszą zamierzonych efektów? Zbilansowane posiłki, odpowiednią ilość snu i wody, a także aktywność fizyczną warto uzupełnić zabiegami kosmetycznymi wykonywanymi w profesjonalnym salonie Soma & Soul. Odpowiednio dopasowane do potrzeb i oczekiwań danej sylwetki mogą skutecznie zniwelować chociażby oznaki cellulitu oraz nadmiernej tkanki tłuszczowej. Jakie inne korzyści można uzyskać, korzystając z usług zaawansowanej kosmetyki wykonywanych w tym miejscu?

Do kogo kierowane są zabiegi na ciało?

Modelowanie sylwetki w gabinecie kosmetycznym stanowi profesjonalne uzupełnienie zdrowego trybu życia, bez użycia skalpela. Zwykle są to usługi oparte na nowoczesnej technologii, a kierowane przede wszystkim do osób, które mimo regularnych ćwiczeń i diety, nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz tzw. pomarańczowej skórki z wybranych partii ciała. Odpowiednio dobrane zabiegi pomogą m.in. kobietom będącym po ciąży i pragnącym przywrócić jędrność skóry. Skutecznie wesprą również osoby nie tylko w procesie odchudzania, ale także po jego zakończeniu. Wykwalifikowani kosmetolodzy znajdą też rozwiązanie dla klientek bądź klientów, którzy chcą zadbać o zdrowy wygląd, a co za tym idzie, zatroszczyć się o wewnętrzne poczucie atrakcyjności.

Wywiad, czyli jak dobrze dobrać usługę kosmetologiczną?

Aby zabiegi kosmetyczne przyniosły zamierzony i długotrwały efekt, należy je właściwie dobrać. Praca kosmetologa nie polega bowiem wyłącznie na wykonywaniu usług wykorzystujących wysokiej jakości urządzenia czy kosmetyki. Równie istotny jest dobrze przeprowadzony wywiad kosmetologiczny. Zwykle są to pytania dotyczące trybu życia, diety, zażywanych leków oraz występujących schorzeń. Jako że na stan skóry mają wpływ wszystkie te zagadnienia, ich znajomość jest kluczowa dla właściwego rozwiązania danego problemu. Dopiero mając tego rodzaju dane, specjalista jest w stanie prawidłowo ocenić stan skóry, opracować plan codziennej pielęgnacji oraz zarekomendować odpowiednie do jej wykonywania produkty, a także zaproponować indywidualną listę zabiegów gabinetowych.

Najbardziej popularne zabiegi modelujące i ich zalety

Osoby, które chcą poprawić napięcie skóry i wygląd sylwetki, mogą skorzystać z możliwości, jakie daje m.in. endermologia. To metoda bezinwazyjnej, bezbolesnej oraz mechanicznej stymulacji komórek, w naturalny sposób pobudzającej ich metabolizm. Specjalnie zaprojektowane ruchome głowice zabiegowe, wytwarzając podciśnienie o mocy indywidualnie dopasowanej do preferencji klientki lub klienta, aktywują tkanki do produkcji włókien kolagenowych i elastyny, odpowiedzialnych za sprężystość skóry. Płynne manewrowanie urządzeniem powoduje bowiem jednoczesne zasysanie oraz rozmasowywanie fałd skórnych. W efekcie powstaje intensywny masaż, który nie tylko doskonale modeluje sylwetkę, ale także poprawia krążenie krwi i limfy, a to z kolei pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Co więcej, zabieg endermologii wykazuje przy tym działanie terapeutyczne. Przyczynia się on chociażby do usuwania bólów mięśni, obrzęków czy też spłycania blizn.

Fale radiowe — efektywne zabiegi wyszczuplające na różne partie ciała

Idealnie uniesione pośladki lub też zagęszczenie wiotkiej skóry w okolicy ud, ramion czy brzucha zapewnia usługa oparta na wykorzystaniu fal radiowych RF. Zaawansowane technologicznie urządzenie wytwarza energię elektromagnetyczną, która docierając do tkanek skóry właściwej, powoduje ich przegrzanie. W konsekwencji dochodzi do tzw. diatermii, czyli wytwarzania ciepła wewnątrzkomórkowego. Ono natomiast sprawia, że włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, napięciu oraz jednoczesnej stymulacji, a to z kolei prowadzi do odmłodzenia, ujędrnienia i wygładzenia skóry. Warto dodać przy tym dodać, że jest to przyjemny zabieg, dostarczający uczucie odprężenia. Co więcej, z powodzeniem można go łączyć z innymi usługami, takimi jak endermologia.

Fala uderzeniowa jako sposób na zmniejszenie zmarszczek, rozstępów i obrzęków

W bezbolesnym oraz szybkim pozbyciu się oznak naturalnego procesu starzenia twarzy czy cellulitu pomoże natomiast nowoczesny zabieg wykorzystujący właściwości fali akustycznej. Głowica prowadzona ruchami oscylacyjnymi o wysokiej częstotliwości wytwarza na danym obszarze energię, która stymuluje mikrokrążenie wewnątrztkankowe. Fala penetruje poszczególne warstw skóry na głębokość 2 cm, powodując jej napinanie i rozluźnianie. Docierając do komórek tłuszczowych, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Co więcej, zwiększając natlenienie tkanki łącznej, przyspiesza metabolizm komórkowy. W efekcie skóra całego ciała staje się wygładzona, czyli zregenerowana, jędrna i napięta. Terapia falą uderzeniową jest idealnym sposobem na pozbycie się widocznych zmarszczek wokół oczu, nieestetycznych zmian skórnych w postaci blizn czy rozstępów, a nawet obrzęków. Oprócz tego, dobrze rozluźnia również powięź mięśniową. Należy jednak podkreślić, że zabieg ten, podobnie jak inne tego typu usługi, wymaga odpowiedniego przygotowania. Ponadto, dla uzyskania pożądanego efektu, należy przyjąć go w odpowiednio dopasowanej do klienta serii.

CZYTAJ WIĘCEJ